Od grosika do złotówki

Baner

Uczniowie kl. II w roku szkolnym 2013/2014 realizują projekt „Od grosika do złotówki”. Tematyka projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć o pieniądzu, zarabianiu, racjonalnym wydawaniu pieniędzy, oszczędzaniu. Uczniowie odbywają podróż z przewodnikiem Grosikiem po Galaktyce Finanse i Galaktyce Oszczędzanie, w czasie której zdobywają określone w danym miesiącu umiejętności. Każdy z uczniów otrzymuje własny „Dziennik podróży”, w którym dokumentuje realizację poszczególnych zadań.
Główne cele programu:

• nabycie umiejętności zachowań w sytuacjach podwyższonego ryzyka i niebezpieczeństw,

• nabycie przez dzieci umiejętności gospodarowania pieniędzmi w obszarach: zarabiania, ustalania priorytetów przy ich wydawaniu lub oszczędzaniu,

• nabycie przez uczniów wiedzy o finansowych aspektach niebezpiecznych zdarzeń ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka i bezpiecznych zachowań.

Za nami już cztery miesiące realizacji projektu "Od grosika do złotówki". Poznaliśmy planetę Grosik, Portfelik, Skarbonka a obecnie znajdujemy się na planecie Zabawka. Praca z Grosikiem nie tylko uczy jak poruszać się w finansowej strukturze, ale także podpowiada dzieciom jak bezpiecznie zachowywać się w określonych sytuacjach. Dla dzieci to również świetna zabawa. Doskonale się bawią przy grosikowej piosence, przy wykonywaniu prac plastycznych.

Od grosika do złotówki