B SP im. M. Konopnickiej w Leszczynie Szlacheckim

X TYDZIEŃ PRAW DZIECKA 2013

W dniach 05.12.2013 – 11.12.2013 w naszej szkole obchodziliśmy już po raz X Tydzień Praw Dziecka.
5 grudnia, kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza zainaugurowaliśmy akcję UNICEF „Gwiazdka dla Afryki”. Przekazaliśmy również maskotki i zabawki do Teatru Dramatycznego w Płocku, które 6 grudnia powędrowały do chorych dzieci przebywających w płockich szpitalach oraz cały czas zbieramy monety groszowe w akcji „Góra Grosza”.
6 grudnia do drzwi każdej klasy zapukał Święty Mikołaj z workiem prezentów.
Natomiast 9 grudnia obejrzeliśmy film o sytuacji dzieci w Sierra Leone. Dowiedzieliśmy się w jakich warunkach żyją, jak wygląda dostęp do nauki oraz jakie szanse mają małe dzieci na przeżycie. Następnie każda klasa wykonywała różne opakowania świąteczne w ramach kampanii UNICEF „Gwiazdka dla Afryki”. W wykonanych pudełeczkach owiniętych wstążeczką dzieci umieściły symboliczne szczepionki, które chciałyby przekazać dzieciom w Afryce. Wykonane pudełeczka, torebki zostaną sprzedane podczas kiermaszu świątecznego, który w naszej szkole odbędzie się 20 grudnia. Dochód ze sprzedaży opakowań przekażemy na zakup szczepionek dla dzieci z Sierra Leone.
Ostatnie dwa dni związane były z akcją MEN „Ćwiczyć każde może”, w której bierzemy udział. Rodzice wzięli udział w pogadance na temat zdrowego żywienia dzieci oraz obejrzeli prezentację „Ruch to prawo naszych dzieci”.
Na zakończenie X Tygodnia Praw Dziecka każdy zespół klasowy zaprezentował układ choreograficzny (taneczno- gimnastyczny) do dowolnie wybranej muzyki z użyciem szarf, skakanek, piłek. Wszyscy przyznaliśmy rację słowom: „Wiwat sport i wiwat ruch, w zdrowym ciele zdrowy duch”.

X Tydzień Praw Dziecka