XVIII PIKNIK DZIECI ZIEMI

„Wypoczywa się prawdziwie i do dna tylko przez kontakt z przyrodą,
której nie można podpatrzeć na żywo
i w całej pełni poprzez werandy wczasowych domów czy nawet hoteli i schronisk turystycznych.
Wypoczywa się zaś w całej pełni
– a lepiej można powiedzieć: w całej głębi,
kiedy ów kontakt z przyrodą staje się kontaktem z Bogiem
obecnym w przyrodzie i obecnym w duszy ludzkiej”.
|(Jan Paweł II, Autobiografia)

XVIII Piknik Dzieci Ziemi „ Papież Jan Paweł II miłośnik przyrody” już za nami. 24.04.2014 r. w naszej szkole pojawiły się drużyny z wielu szkół (Smardzewa, Łącka, Śmiłowa, Zagroby, Bielska, Leszczyna, Zągot, Stanisławowa, ZSS i DPS z Goślic) i wędrowały do kościoła św. Wojciecha w Zagrobie. Rajd był pielgrzymką, ponieważ postać błogosławionego, a już za kilka dni kanonizowanego Papieża Jana Pawła II towarzyszyła tegorocznemu piknikowi.
W kościele mieliśmy okazję na chwilę refleksji słuchając pieśni, oglądając slajdy z życia Ojca Świętego oraz pantomimę „Ręce” przygotowaną pod kierunkiem p. J. Żelechowskiej. Białe i czarne rękawiczki na dłoniach młodych aktorów bardzo wymownie zaprezentowały dobre i złe postawy ludzi. Bóg dał nam ręce: aby tworzyły, dawały, kochały, pomagały, broniły, zaś człowiek uczynił, że ręce kradną, napadają, odwracają się i niszczą. Każdy człowiek sam wybiera i decyzja jest w jego rękach.
Później nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Prace już kilka dni wcześniej zostały wystawione w kościele. Dla młodszej grupy wiekowej był to temat: „Jan Paweł II w otoczeniu przyrody”, natomiast starsza grupa wiekowa miała zadanie przedstawić „Madonny Papieskie”. Z naturalnych materiałów np. z kaszy, ryżu, liści laurowych, bursztynu, papieru, najróżniejszych przypraw wykonali postać Madonny z sanktuariów, które odwiedził papież. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością i talentem. Pojawiły się zaskakujące i niezwykłe obrazy Madonny z najdalszych zakątków świata.
Dyrektor Szkoły- p. J. Bojanowska i sponsorzy nagród wręczyli zwycięzcom dyplomy i wyróżnienia w ufundowane przez Koło Łowieckie Kniaź i Nadleśnictwo Płock. Wszystkie drużyny otrzymały za udział statuetki „jabłuszka” i znaczki okolicznościowe ufundowane przez Wójta Gminy Bielska p. J.J. Rozkosza.
Na zakończenie na rajdowiczów czekała pyszna grochówka zasponsorowana przez myśliwych z Koła Łowieckiego „Kniaź”.

XVIII Piknik Dzieci Ziemi