Blanka

Historia Blanki uratowanej przez Anioły z Leszczyna Szlacheckiego

blanka.jpg [300x225]Udało nam się uratować malutkiego, około 4 miesięcznego kotka. Koteczka przemoczona, zziębnięta i bardzo, bardzo głodna została znaleziona w zimny listopadowy wieczór przez przyjaciela naszej szkoły prezesa OM SKKT-PTTK w Płocku pana Jana Natkowskiego. Na widok pana Jana rozpaczliwie miauczała, a zachęcona wtuliła się pod kurtkę. 
W ciepłym domu została ogrzana i nakarmiona. Niemal rzuciła się na jedzenie! Najedzona, już spokojniejsza rozejrzała się, wskoczyła na kanapę i szykowała się do odpoczynku. Ale wtedy …. okazało się, że domownik, duży kocur, nie zamierzał dzielić się z koteczką swoim domem. Zachowywał się agresywnie, starając się zastraszyć i przepędzić „gościa”. Sytuacja stała się trudna. Już wtedy wiadomo było, że te kotki nie mogą zamieszkać pod jednym dachem.
W takiej sytuacji pan Jan zadzwonił do naszej szkoły. Wiedział, że staramy się pomagać wszystkim zwierzętom. Najważniejsze było znalezienie dla kociątka domu, w którym kocha się zwierzęta. Już następnego dnia wszystko było jasne. Ciocia Oliwki z klasy III bardzo chętnie zgodziła się zaopiekować koteczką. Właśnie niedawno stracili swojego wieloletniego, puszystego przyjaciela. Kotka po badaniach, szczepieniach, z książeczką zdrowia i wyprawką pojechała do Iłowa, do dwóch czekających na nią dziewczynek. Kicia dostała swoje imię – Blanka i dużo, dużo miłości. Jest szczęśliwa, zdrowa, rośnie i przynosi radość swoim nowym opiekunkom!"