29 września 2017 21:40 | Aktualności

VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA - 29.09.2017r.

Już po raz siódmy wzięliśmy udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia - WMTDay (Licencja: Nr 41/2017). Głównym organizatorem akcji jest Wydawnictwo Edukacyjne WKM „Rachmistrz” Andrzej Grabowski ze Szczecinka.
Samorząd Uczniowski z nauczycielem matematyki zorganizował kącik tematyczny, rozwieszono zagadki dotyczące tabliczki mnożenia. 29 września każdy mógł wziąć udział w egzaminie z tabliczki mnożenia. Patrol Egzaminacyjny w składzie: Oliwia Trzcińska i Natalia Winnicka zadawał pytania. Ten kto poradził sobie
z zadaniami dostawał znaczek "MT EXPERT", co oznaczało, że jest mistrzem tabliczki mnożenia.  W egzaminie brali udział przede wszystkim uczniowie klas starszych, ale również nauczyciele, pracownicy obsługi. W tym dniu na lekcjach matematyki i podczas przerw były gry, zabawy, łamigłówki. Uczniowie utrwalali tabliczkę mnożenia wykorzystując m.in. "Karty Grabowskiego", portal matzoo.pl.
W kl. IV-VII wyłoniliśmy "Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia 2017". Mistrzem została Wiktoria Drążewska uczennica kl. VI. Drugie miejsce zajęła Julia Szczepańska z kl. IV Gratulujemy!

Wszyscy bardzo dobrze się bawili, jednak część uczniów nadal musi ćwiczyć tabliczkę mnożenia.

Załączniki:

licencja [944.73 KB]