B SP im. M. Konopnickiej w Leszczynie Szlacheckim - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - 13.10.2017r.

14 października 2017 20:56 | Aktualności

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - 13.10.2017r.

Uczniowie rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć”. Ta myśl towarzyszyła naszej szkolnej uroczystości z okazji pasowania pierwszoklasistów, ślubowania przedszkolaków oraz obchodów święta Komisji Edukacji Narodowej. Pierwszoklasistki i przedszkolaki wspólnie z klasą drugą zaprezentowały piosenki i wierszyki dotyczące szkolnego życia. W czasie występu odwiedziła ich dobra wróżka, przed którą zdali celująco egzamin. Niestety pojawiła się również zła wróżka, która nie została zaproszona. Przez chwilę było groźnie, na szczęście dała się przeprosić i nie zakłóciła ceremonii pasowania. W dalszej części uroczystości uczennice pierwszej klasy zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły składając uroczystą przysięgę. Przedszkolaki złożyły ślubowanie. Dyrektor szkoły p. J. Bojanowska dokonała aktu pasowania i życzyła wielu niezapomnianych przygód w czasie szkolnych podróży w zdobywaniu wiedzy. Uczennice klasy I oraz dzieci z oddziału przedszkolnego na pamiątkę otrzymały dyplomy i upominki ufundowane przez Wójta Gminy Bielsk p. J.J. Rozkosza, Przewodniczącego Rady Gminy w Bielsku p. W.J. Linowskiego Radę Rodziców, radnego p. J. Grzelaka i uczniów kl. III.
W drugiej części spotkania uczniowie klasy VI przedstawili krótką scenkę „Pani na opak” z okazji Dnia Nauczyciela. Uczniowie trochę ponarzekali na swoją nauczycielkę. ponieważ ta zawsze wszystko zauważy i niczego nie przeoczy. Niespodziewanie odwiedziła ich wróżka Buzbajera. Ten niezwykły gość narobił zamieszania rzucając zaklęcie na wychowawczynię, gdyż pani zmieniła się nie do poznania. Robiła ciągle przerwy, nie wymagała pracy, stawiała złe stopnie….Uczniowie byli przerażeni taką zmianą. Szybko postanowili odczarować swojego pedagoga. Dobrze, że wróżka Buzbajera zechciała to uczynić.

Później szkolny chór zaśpiewał „Sambę dla pani, pana”. Na zakończenie były kwiaty i życzenia.