B SP im. M. Konopnickiej w Leszczynie Szlacheckim - DZIEŃ PRAW DZIECKA - 20.11.2017r.

20 listopada 2017 17:25 | Aktualności

DZIEŃ PRAW DZIECKA - 20.11.2017r.

20 listopada obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Uczniowie kl. VI - Patrycja, Wiktoria, Julia, Kacper, Ola, Oliwia i Natalia, przygotowali zajęcia dla najmłodszych z kl. 0-III. Przypomnieli młodszym kolegom Konwencję o Prawach Dziecka i wspólnie z nimi realizowali prawo do posiadania rodziny, nauki, rozwijania zainteresowań oraz zabawy. Były zabawy integracyjne przy muzyce, wspólne wykonywanie plakatów o rodzinie. Najwięcej emocji było podczas eksperymentów. Był pokaz erupcji wulkanu, elektryzowanie ciał, przyciąganie opiłków żelaza przez magnes oraz próby oddzielenia żółtka od białka za pomocą plastikowej butelki.
Natomiast uczniowie klas starszych sprawdzali swoją wiedzę o prawach dziecka grając w grę planszową.