B SP im. M. Konopnickiej w Leszczynie Szlacheckim - XIV TYDZIEŃ PRAW DZIECKA - 05.12.2017r. - 11.12.2017r.

05 grudnia 2017 20:25 | Aktualności

XIV TYDZIEŃ PRAW DZIECKA - 05.12.2017r. - 11.12.2017r.

5 grudnia, kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza rozpoczęliśmy XIV Tydzień Praw Dziecka. Uczniowie klas IV – VII na zajęciach z wychowawcą rozmawiali o idei wolontariatu, pogłębili rozumienie pojęcia bezinteresowności, którą właśnie wolontariusz powinien kierować się w swoich działaniach. W tym dniu rozpoczęliśmy również akcję UNICEF „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!”.
Natomiast Samorząd Uczniowski w tym dniu zorganizował dla swoich młodszych kolegów z kl. 0 -III spotkanie z Mikołajem. Wszystko zaczęło się od listu od Św. Mikołaja, w którym było pierwsze zadanie i wskazówka, gdzie należy się udać. Wszystkie dzieci dotarły na salę gimnastyczną, a tam czekały kolejne wyzwania. Śnieżynki – uczennice kl. VI sprawdzały, czy dzieci nadają się na pomocników Mikołaja. Były wyścigi zaprzęgów reniferów, pakowanie prezentów, dekorowanie pierniczków i pisanie listów do Mikołaja. Na koniec przybył w końcu Św. Mikołaj, w którego rolę wcielił się Kacper Stępień uczeń kl. VII.
Zabawa była super, pełno śmiechu, emocji i zdrowej rywalizacji.

6 grudnia - wizyta W GOK w Bielsku w Kinie za Rogiem.

7 grudnia  - spotkanie z funkcjonariuszem policji aspirantem Krzysztofem Rogowskim z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Na spotkaniu z uczniami klas VI i VII aspirant omówił zagadnienia dotyczące przeciwdziałania uzależnieniom ze szczególnym uwzględnieniem substancji psychoaktywnych oraz cyberprzemocy. Funkcjonariusz policji przeprowadził pogadankę dla uczniów na temat przestrzeganie prawa. Prezentacja obejmowała zasady bezpieczeństwa w sieci, w szkole, w domu oraz podstawowe reguły prawa cywilnego i karnego - w konwencji odpowiedniej dla grupy uczniów szkoły podstawowej. Pan policjant przedstawił nam również tematykę przestępczości nieletnich i wykonanych kar orzeczonych przez sądy dla nieletnich oraz sądy powszechne. Przekazał informacje dotyczące używania środków psychoaktywnych.
Po prelekcji dla uczniów odbyło się spotkanie dla dorosłych: rady pedagogicznej i rodziców. Podobnie jak z uczniami policjant poprzez prezentację multimedialną, pogadankę i przykłady uwrażliwił nas na zagrożenia czyhające na naszych uczniów i dzieci.

8 grudnia - kiermasz świąteczny.
Uczniowie wraz z nauczycielami, rodzicami i dziadkami przygotowali kiermasz świąteczny. Część pieniędzy ze sprzedaży ozdób zostanie przekazana dla dzieci z Syrii w ramach akcji UNICEF "Spraw, aby  dzieci z Syrii przetrwały zimę!".

11 grudnia - warsztaty z wykorzystaniem klocków lego.