10 lutego 2018 19:53 | Aktualności

PROGNOZA SMOGOWA - 09.02.2018r.

W naszej szkole na dolnym i górnym korytarzu pojawiły się przekazane przez Kuratorium Oświaty w Warszawie, tarcze wskaźnikowe „Prognoza smogowa”. Narzędzie to zostało przygotowane w formie koła prezentującego jakość powietrza za pomocą sześciu wskaźników, do których przy udziale eksperta Państwowego Zakładu Higieny przyporządkowano odpowiednie zalecenia dotyczące przebywania i aktywności na zewnątrz dzieci i młodzieży.
W ten sposób, przy wykorzystaniu krótkoterminowej prognozy jakości powietrza, zyskaliśmy narzędzie, za pomocą którego przekazywany będzie do społeczności szkolnej czytelny komunikat dotyczący jakości powietrza na dany dzień.
Chłopcy z klasy VII stworzyli szkolny zespół meterologiczny, którego koordynatorem został Kacper Stępień. Zobowiązali się do odczytywania danych ze strony Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie − System Oceny Jakości Powietrza w województwie mazowieckim i codziennej aktualizacji informacji „Prognozy smogowej”.
Wszyscy postaramy się aktywnie działać na rzecz walki z zanieczyszczeniami powietrza, które są przyczyną wielu groźnych chorób.