JUBILEUSZ SZKOŁY 1964 - 2014

14 września 2014 21:50 | JUBILEUSZ SZKOŁY 1964 - 2014

PIKNIK JUBILEUSZOWY - 06.09.2014r.

06.09.2014 roku cała społeczność leszczyńskiej podstawówki świętowała jubileusz 50- lecia istnienia placówki. Budynek szkoły – sala gimnastyczna, korytarze i teren wokół szkoły - boisko, stały się „poligonem atrakcji” dla dużych i małych. Piknik przyciągnął wielu sympatyków naszej szkoły m.in. Wójta Gminy Bielsk p. Józefa Jerzego. Rozkosza, posła na Sejm RP p. Piotra Zgorzelskiego ( byłego nauczyciela i dyrektora), emerytowanych nauczycieli, byłych pracowników, absolwentów i ich najbliższych, mieszkańców Leszczyna Szlacheckiego oraz okolicznych miejscowości.

Przy słodkim poczęstunku, herbatce, kawie absolwenci mogli się spotkać z kolegami, koleżankami ze szkolnej ławy oraz z nauczycielami i wychowawcami. Na wystawie „Z kart kronik szkolnych”, zdjęciach i kronikach klasowych byli uczniowie odszukiwali siebie, wspominali i zwiedzali szkołę. Na pamiątkę otrzymali okolicznościową zakładkę do książki i gazetkę szkolną, w której zostały zawarte informacje o przeszłości i teraźniejszości naszej szkoły, niezbędnik o patronie- M. Konopnickiej, wywiady z p. Stanisławą Krokoszyńską (archiwalny) i p. P. Zgorzelskim. Poza tym znalazły się w niej jeszcze krzyżówki oraz zagadki związane z twórczością patrona.

Po spotkaniach absolwentów nastąpiły uroczyste przemówienia obecnego dyrektora szkoły p. J. Bojanowskiej, p. P. Zgorzelskiego i p. J .J. Rozkosza.

Wszyscy podkreślali wyjątkowość tego miejsca. Dyrektor szkoły p. J. Bojanowska przypomniała fragmenty dotyczące historii szkoły i związanej z nią niezwykłej, bardzo ważnej osoby- pierwszego dyrektora, niestrudzonego nauczyciela i wychowawcy p. S. Krokoszyńskiej.

Następnie dzieci zaprezentowały swój występ. „Nasi uczniowie to młodzi ekolodzy, którzy z miłości do ojczyzny potrafią znaleźć swoje miejsce w Europie”. Tradycja i nowoczesność przeplata się w naszej szkole każdego dnia, dlatego ich występ to „Zabawy folklorem”, następnie zespół taneczny „Dance Step” zaprezentował swoje zdolności taneczne, zaś przedszkolaki zaśpiewały w języku angielskim. Ostatnią niespodzianką części artystycznej było zaśpiewanie przez radę pedagogiczną utworu pt .„Pięćdziesiąt lat minęło”.

Było coś dla duszy, ale również nie zabrakło czegoś dla ciała. Na stoiskach czekała pyszna grochówka, grillowana kiełbasa i kaszanka, ogórki i smalec, sklepik, wata cukrowa, popcorn, gofry. Dla najmłodszych pojawiło się wiele ciekawostek: malowanie twarzy, bańki mydlane, malowanie na materiale, quiz o szkole, rysowanie kolorową kredą, przejażdżka bryczką i oczywiście zabawy taneczne. Nikt się nie nudził i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Chyba każdy uczestnik pikniku mógł przyznać, że świetnie się bawił.

To był pierwszy dzień związany z uroczystymi obchodami jubileuszu naszej szkoły. Przed nami jeszcze msza święta i oficjalne uroczystości związane ze ślubowaniem pierwszoklasistów, ale to dopiero w październiku. A jak i co będzie?....zobaczymy, ponieważ „ […] szkołę na wiele jeszcze stać ….”

O jakość naszej imprezy zadbali następujący sponsorzy :Wójt Gminy Bielsk p. Józef Jerzy Rozkosz, p. Wiesław Woźniak i p. Radosław Woźniak – radny gminy Bielsk, firma Agrochem państwo Zofia i Bogusław Jankowscy, Piekarnia Grahamka, Piekarnia Mechaniczna Krystyna i Piotr Albrechczyński, firma PEKLIMAR, Fundacja „Żyjesz Pomóż Innym”, państwo Renata i Michał Sójka. Bardzo dziękujemy.

50-lecie szkoły - Piknik Jubileuszowy