JUBILEUSZ SZKOŁY 1964 - 2014

18 października 2014 16:18 | JUBILEUSZ SZKOŁY 1964 - 2014

UROCZYSTOŚĆ WEWNĄTRZSZKOLNA - 13.10.2014r.

13 października 2014 roku w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Leszczynie Szlacheckim odbyła się uroczystość podsumowująca Jubileusz 50-lecia Szkoły. Na szkolną uroczystość przybyło wielu gości, przyjaciół szkoły, rodziców, absolwentów. Na początku spotkania młodzi aktorzy przenieśli nas w klimat krasnoludkowej gromady ze znanego utworu naszej patronki. Krasnoludki: Koszałek i Biedronek dowiedzieli się o ślubowaniu uczniów klasy pierwszej i postanowili trochę z nami pobyć. Koszałek Opałek nadworny kronikarz Króla Błystka, który nie rozstawał się z kroniką postanowił uzupełnić ją opowieścią o naszej kochanej jubilatce. Historię szkoły opowiedziała wychowawczyni klasy pierwszej, a uzupełniła ją prezentacja multimedialna. Po wysłuchaniu historii szkoły przy dźwiękach poloneza na scenie pojawili się pierwszoklasiści. Udowodnili wszystkim, że są zuchami, potrafią recytować i śpiewać. Złożyli uroczystą przysięgę i zostali pasowani ołówkiem XXL na pełnoprawnych uczniów klasy pierwszej. Następnie otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki ufundowane przez Wójta Gminy Bielsk p. J.J. Rozkosza, Radę Rodziców oraz młodszych kolegów. 
Po występach najmłodszych samorząd szkolny złożył życzenia całej radzie pedagogicznej i pracownikom obsługi z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Później nastąpiły przemówienia, gratulacje, słowa uznania. Zostały wręczone puchary, medale dla kochanej jubilatki – szkoły z duszą wielokrotnie tak określanej -Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Leszczynie Szlacheckim oraz zasłużonych pedagogów i pracowników szkoły.
Otrzymaliśmy Medal pamiątkowy „Pro Masovia” od Marszałka Województwa Mazowieckiego p. A. Struzika, który wręczyła p. A. Sulkowska zastępca Dyrektora Mazowieckiego Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Płocku.
Z rąk Wójta Gminy Bielsk p. J. J. Rozkosza dostaliśmy drewnianą statuetkę przedstawiającą herb gminy Bielsk. Ponadto szkoła otrzymała pamiątkowy album o lasach od Nadleśnictwa Płock wręczony przez 
p. Z. Suchodolskiego
i p. P. Mąkala, statuetkę od zaprzyjaźnionych myśliwych 
z Koła Łowickiego „Kniaź” z rąk prezesa p. W. Nowickiego
i p. K. Dydyny w imieniu przewodniczącego ZO PZŁ w Płocku p. M. Zaborowskiego. SKKT PTTK „Piegus” otrzymał
od OM PTTK w Płocku puchar i medal z okazji Jubileuszu 20-lecia, który wręczył prezes p. J. Natkowski. Ponadto Dyrektor Szkoły p. J. Bojanowska otrzymała medal oraz tytuł Nauczyciela Kraju Ojczystego ZG PTTK za szczególne zasługi 
w pracy edukacyjno - wychowawczej. Życzenia otrzymaliśmy również od p. Anny Pietrzak Dyrektor Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Płocku oraz p. Magdaleny Woja Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Bielsku.
W dalszej części akademii nastąpiło uroczyste odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej. Potem dla wszystkich gości i całej społeczności szkolnej był atrakcyjny poczęstunek: pieczony dzik z kaszą przygotowany przez Koło Łowieckie „Kniaź” oraz pyszny tort ufundowany przez Radę Rodziców. Tradycją w naszej szkole jest posadzenie drzewka przez pierwszoklasistów. W tym roku był to dąb „Koszałek”. Goście mieli okazję wpisania się do szkolnej kroniki. Na pamiątkę otrzymali jubileuszową szkolną gazetkę, zakładki wykonane przez uczniów w ramach konkursu „Szkoła w moich oczach” oraz znaczki okolicznościowe ufundowane przez Wójta Gminy Bielsk p. J.J. Rozkosza.
Bardzo dziękujemy za życzliwość i pomoc wielu osobom, dzięki którym w sposób szczególny mogliśmy przeżyć te przemiłe chwile.

 

 

Przeczytano: 469 razy. Wydrukuj|Do góry