27 kwietnia 2015 12:07

XIX PIKNIK DZIECI ZIEMI - 24.04.2015r.

XIX Piknik Dzieci Ziemi odbył się w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi oraz Dni Przyjaciół Lasu organizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Lasu pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Honorowy Patronat nad naszą imprezą objęli: Wójt Gminy Bielsk pan Józef Jerzy Rozkosz, Nadleśnictwo Płock oraz Koło Łowieckie „Kniaź”. 24.04.2015 r. do naszej szkoły przybyły drużyny wraz z opiekunami ze szkół podstawowych w Śmiłowie, Zagrobie, Bielsku, Leszczynie, Zągotach, Ciachcinie,  ZSS i DPS w Goślicach oraz Wójt Gminy Bielsk pan J. J. Rozkosz, Sekretarz Gminy pani K. Chyba, Radny Gminy Bielsk pan J. Grzelak. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Joanna Bojanowska, która powitała uczestników pikniku oraz zaproszonych gości. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Bielsk pan J. J. Rozkosz. Kolejnym punktem programu było wręczenie statuetek „Złotego Jabłuszka” ufundowanych przez pana wójta oraz dyplomów Przyjaciela Lasu wszystkim drużynom biorącym udział w pikniku. Rozstrzygnięte zostały również konkursy plastyczne pt.: „Bajkowy las” dla klas I-III i „Drzewa naszych lasów” dla klas IV-VI. Nagrody w konkursach plastycznych ufundował Nadleśniczy Nadleśnictwa Płock pan Z. Suchodolski oraz Koło Łowieckie „Kniaź”. Po wręczeniu nagród uczestnicy pikniku przenieśli się do pobliskiego lasu w miejscowości Gilino. Tam czekał już na nas pracownik Nadleśnictwa Płock pan Piotr Mąkal, który opowiedział nam o znaczeniu lasu w życiu człowieka i zwierząt, zapoznał z roślinnością i zwierzętami, udzielił wskazówek dotyczących sadzenia drzewek. Po części teoretycznej przystąpiliśmy do działań praktycznych. W ramach obchodów Dni Przyjaciół Lasu każdy uczestnik pikniku miał obowiązek posadzić drzewo – dąb. Łącznie udało nam się posadzić 100 dębów. Po wyczerpującej pracy zasłużyliśmy na odpoczynek przy ognisku i kiełbaskach, które ufundował nam Przyjaciel szkoły pan Wiesław Woźniak.

Mamy nadzieję, że tym wspólnym działaniem zachęciliśmy inne szkoły z terenu gminy do prac na rzecz środowiska przyrodniczego. Płyną z tego same korzyści zarówno dla człowieka jak i dla środowiska. Życzymy wszystkim więcej takich wspólnych akcji.